בניגוד לכוורת המרובעת, שתוכננה כדי להפוך את תהליך רדיית הדבש ליעיל ביותר, הכוורת העגולה תוכננה כדי להעניק לדבורים איכות חיים מקסימאלית אפשר לגדל דבורים, ואפשר לחיות איתם בצורה הרמונית. לאחר שנים שבהם גידלתי דבורים, עם ההכרות עם הגישה הביו דינאמית לדבורים החלטתי להפסיק לגדל אותן ולהתחיל לחיות איתן בצורה הרמונית

התוצאה המעשית של הרצון שלי לחיים הרמוניים עם הדבורים, הייתה לבנות כוורת ביו דינמית עגולה מקש ולייצר עבור הדבורים את התנאים האידאלים בכל רחבי הארץ לכמה שיותר בתי אב ומשקים חקלאיים וכך לייצר מערכת יחסים חדשה והרמונית בין האדם "ללב" שלו, דבורים. וכך מצאתי את עצמי בדרך לאנגליה.

יצאתי מביתי בטבעון לשדה התעופה בן גוריון ב 24:00- ונחתתי בלונדון ב 12:00- לקחתי מונית היישר לסמינר על מנת להתחיל בקליעת הכוורת. הרגשתי שאני מגשים חלום של שנים רבות, שכן ידעתי על קיומה של הכוורת ותמיד הרגשתי במעמקי נפשי שזאת הכוורת שיכולה לסייע לשיקום אוכלוסיית הדבורים בארץ ובעולם. כשהגעתי פגשתי את רחל, מנחת הקבוצה שקיבלה אותי בזרועות פתוחות ויחד איתה טר, נער אוטיסט חמוד ומיוחד, שהיה חלק בלתי נפרד מהסמינר המרגש הזה. אני הייתי "המשוגע" היחידי שהגיע בטיסה, כל שאר המשתתפים היו מקומיים.
?30 דקות או 30 שעות הזמנתי כוס קפה מהקפיטריה המקומית כדי לאפשר לי הפסקה ומנוחה בין הנחיתה לתחילת בניית הכוורת. ואז התחילה העבודה שלשמה הגעתי. הכוורת בנויה למעשה משני סלי קש, עליון ותחתון שמחוברים יחד. בחיבורם הם יוצרים גוף אחד בצורת ביצה שמדמה או משקפת את צורתו הטבעית של נחיל דבורים. סך כל העבודה של קליעת שני הסלים ארכה כ 10- שעות יומיות, במהלך שלושה ימים רצופים, סך הכל כ 30- שעות עבודה מהנות אך גם לא פשוטות לאלה שלא רגילים לעבודת כפיים.

היופי והייחודיות בקליעת הסלים הוא קודם כל הקש הביו דינמי שגודל במיוחד לצורכי הכוורות הללו. בנוסף, עצם תהליך בניית הכוורת, מאפשרת לך להתחבר ולחוש את רוח הדבורית. זהו תהליך מתמשך, מדיטטיבי אם תרצו שבתוכו עולות המון שאלות שמתייחסות לרוח הדבורים ולבריאותן כלומר לחיות עם ואת הדבורים! בניגוד לבניית כוורת קונבנציונאלית שלוקחת כ 30- דקות וכל תכליתה היא רדיית כמות מקסימאלית של דבש. ניתן גם לגדל דבורים בגישה הביו דינמית בכוורות עץ פשוטות אך עם זאת על מנת למקסם את איכות חייהן של הדבורים, יש לבנות ככל הניתן את הכוורות העגולות מקש ביו דינמי או אורגני בישראל. זאת בגלל אילוצי החומרים הקיימים שכן אין קש ביו דינמי בארץ, עדיין…

ניתן בהחלט לומר שחזרתי ארצה בחששות מסוימים כי לא הייתי בטוח אם יאפשרו לי להכניס כוורת דבורים למטוס, ולשמחתי הרבה העניין אכן התאפשר. מצד שני חזרתי כמובן עם תחושת סיפוק אדירה, כי כששאלתי את הדבורים איפה הן היו מעדיפות לחיות מבין מגוון סוגי הכוורות הקיימות, התשובה הייתה !ברורה, כוורת ביו דינמית ולכן סדנאות בנושא בניית כוורות ביו דינמיות יועברו בצפון הארץ בעתיד.
כיצד מאכלסים את הכוורת בדבורים, אתם שואלים? זה כמובן מאוד תלוי היכן נמצא הנחיל והאם הוא החל בבניית החלות. במידה והנחיל על ענף של עץ בגובה סביר שלא מצריך טיפוס על סולם והנחיל טרם החל בבניית החלות הראשונות, יש לקחת את הסל התחתון של הכוורת, לרסס אותו מבפנים בתמצית שעשויה מדבש מקומי אורגני, תה קמומיל וטיפה אחת של מי ים ולהניח אותו על הארץ, ובצורה איטית וביראת כבוד כלפי הדבורים יש לקחת בכל פעם חופן של דבורים בכפות הידיים )רצוי בלי כפפות, לבעלי ניסיון בלבד!( ועם כפפות כמובן למתחילים, ולהניח את הדבורים אל תוך הסל. כך לחזור על הפעולה עד שאין יותר דבורים על הענף. במידה והנחיל החל בבניית החלות שלו, יש להציב את הסל התחתון מתחת לנחיל ולנער את הענף כך שכל הדבורים יפלו אל תוך הסל. לפעמים נחילים מתמקמים בארגזי תריסים ואז יש להשתמש במברשת דבורים מיוחדת ולהבריש את הדבורים אל תוך הסל. ברגע שהכוורת אוכלסה בנחיל דבורים, האנרגיות היופי וההדר שהדבורים משדרות ללא הפסק, מורגשות הרבה יותר בכוורת קש לעומת כוורת עץ רגילה. צריך לראות ולחוות זאת באופן פעיל על מנת להבין את הדברים. את הכוורת הגמורה ניתן לתלות על אחד העצים בגינת הבית או לבנות לה "סטנד" מעץ ולהציבה בגינה או על גג הבית.

מחזוריות של הטבע
הכוורת בנויה כך שלא ניתן לבצע בה או בדבורים מניפולציה כזאת או אחרת וזה היופי והבריאות שבדבר. שכן אנו נדרשים לסמוך על היכולת של הדבורים לחיות חיים עצמאיים ללא התערבות חיצונית, התערבות שבדרך כלל מפרה את האיזון הפנימי באורגניזם כולו. כך גם אם לפתע הנחיל נחלש או קרס, אין בכך כל בעיה שכן זה חלק מתפקודו התקין והבריא של הטבע, כך יש להתייחס גם למוות. עם זאת ברגע שיש בכוורת דבורים מחזוריות חיים טבעית ומתחדשת שנה אחרי שנה, האורגניזם כולו ילך ויתחזק עם השנים, ברגע שחיי האהבה הנצחיים של נחיל דבורים מתממשים, אז גם ישות הדבורים על כל המשתמע מכך, נצחית! ולשם כך נוצרה הכוורת הביו דינמית, ללב היקום.