מה זה אפיתרפיה

10530938_686079561483227_7396024415631591014_n

אפיתרפיה – ריפוי בעקיצות דבורים

אפיתרפיה היא שיטת טיפול אשר עושה שימוש בתוצרי כוורת לריפוי האדם ושיפור תזונתו.
עוד בימי קדם נהג האדם להיעזר בתוצרי כוורת לריפוי תחלואים שונים. כיום, נעשה שימוש נרחב באפיתרפיה בסין, ביפן, ברוסייה וארצות מזרח אירופה.

על תוצרי הכוורת נמנים: הפרופוליס, שעוות דבורים, ארס דבורים, מזון מלכות, אבקת פרחים, וכמובן – הדבש.

ריפוי בעקיצות דבורים יהיה אפקטיבי כאשר הוא מכיל תוצרי כוורת טבעיים ולא מעובדים ולכן מומלץ להעזר בתוצרי דבורים שמקורם בכוורות ביו אורגניות כדי למקסם את השפעתם של החומרים התזונתיים המצויים בשפע בתוצרי הכוורת והנחוצים לאדם (פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים). ערכם הביולוגי מיוחס לכמות עשירה של אנזימים, חומצות אמינו, חומרים אנטיביוטיים אנטי דלקתיים והורמונים טבעיים.

במקרים רבים ריפוי בעקיצות דבורים משלב גם טיפול באכילת תוספי תזונה מהכוורת כגון: אבקת פרחים, פרופוליס, מזון מלכות ודבש.

אופן הטיפול באפיתרפיה

ריפוי בעקיצות דבורים מתחיל באבחון יסודי, משך האבחון כשעה והוא כולל שאלון בריאות ותזונה מפורט.
לאחר מכן, מתבצעת למטופל בדיקת אלרגיה תת-עורית על אמת ידו. תוצאות הבדיקה יקבעו האם הוא כשיר להמשך הטיפול.

משך הטיפול כחודשים-שלושה בתדירות של פעם עד פעמים בשבוע. במהלך הטיפול נחשף המטופל לכמות זעירה של מרכיבי ארס דבורה במינון הולך וגדל בשיטה של מולטי – דיקור (דיקור במספר נקודות בגוף בו זמנית). כאשר קיימים תסמינים אקוטיים, כגון דלקות פרקים ודלקות מערכתיות אחרות, מתמקד הטיפול בנקודות המתאימות. ריפוי בעקיצות דבורים משיג את מטרתו בהדרגה ולאורך זמן וכאשר המטופל חש יותר ויותר בטוב הטיפול הופך לטיפול מונע בטווח הארוך.

לכל אורך תקופת הטיפול, נמצא המטופל בהשגחה ובקשר מתמיד עם המטפל.

דיקור בארס דבורים

דיקור בארס דבורים, נועד לטיפול במקרים של כאבים חזקים ויעיל במיוחד נגד דלקות מערכתיות כגון דלקות פרקים ודלקות ראומטיות (ארטריטיס), שיגרון ניווני, טרשת נפוצה, פצעים כרוניים, לחץ דם גבוה, אסתמה, חולשות של המערכת החיסונית ומחלות כרוניות אחרות.
מרכיביו העיקריים של ארס דבורים הוא המליטין והאדולפין. לחומרים אלה תכונה אנטי דלקתית וביו אנרגטית בעצמה גדולה פי ארבע מזו של קורטיזון.

ריפוי בעקיצות דבורים מאפשר לשחרר את המטופל מהתמכרות לתרופות סינתטיות כגון סטרואידים ונמצא יעיל כטיפול מיטיב אף במקרים מסוימים של סרטן.

השפעות הטיפול – כיצד ריפוי בעקיצות דבורים עובד?

ארס הדבורים מפעיל את בלוטות ההפרשה הפנימיות בגוף וגורם לייצור קורטיזון ואדרנלין למשך שלושה ימים לפחות. הדיקור בארס דבורים מחזק את המערכת החיסונית ואת מערכת העצבים בגוף ככלל ובנקודת הדיקור בפרט, כל זאת ללא תופעות לוואי ותוך שימוש במרכיבים טבעיים בלבד!

סיפורי הצלחה